Aktualności

Plakat przedstawia chabrowy kałamarz oraz otwarte książki w tle. Poza tym są napisy: Spotkanie z twórczością Edwarda Kwiatkowskiego. Prowadząca: Agata Nowicka-Kowalczyk. Muzyka: Witold Wójtowicz Lektorzy: Klub "Rembertowskie Pióra". 18 kwietnia 2024, godzina 18:00. Wstęp wolny.

Wieczór poezji Edwarda Kwiatkowskiego

"We współczesnym świecie, w którym nagminnie spotykamy się z arogancją, wyniosłością i pogardą dla człowieka, trudno się odnaleźć. Chaos, który panuje w otaczającej nas rzeczywistości, jest powodem do daleko idącej nieobyczajności."
W czwartek 18.04.2024 r. o godzinie 18:00 zapraszamy na wyjątkowy wieczór poezji Edwarda Kwiatkowskiego. Będzie to spotkanie wielopoziomowe. Poprzez poezję słuchacze będą mogli odbyć podróże wraz z autorem, poznać jego punkt widzenia na pewne sprawy i odczuć jego nostalgię za dawnymi latami.

Żywa grafika reklamuje koncert jazzowy. W tle widać odchodzące od środka pomarańczowe i białe promienie oraz duży napis JAZZ. Na górze jest pięciolinia z nutami. Na środku jest napis 17 kwietnia 2024 r. o godzinie 18:00. Dixie Fellows - warszawski zespół jazzu tradycyjnego. Koncert i potańcówka na sali widowiskowej Domu Kultury "Rembertów". Wstęp wolny.

Koncert Dixie Fellows - wzjt

Kto ma ochotę na trochę klasycznego jazzu? 
Sześciu jazzowych muzyków, wystąpi na scenie widowiskowej Domu Kultury "Rembertów" w środę 17 kwietnia 2024 r. Warszawski Zespół Jazzu Tradycyjnego - „Dixie Fellows” zaprasza na swój koncert i potańcówkę.
Brzmienia perkusji, trąbki i gitar zaczną się rozchodzić po domu kultury od godziny 18:00.
Wystarczą wygodne buty. Wstęp wolny.
 
Koncert zrealizowany w ramach projektu Cykl imprez artystycznych, koncertów, przedstawień teatralnych, warsztatów i rodzinnych pikników w Domu Kultury „Rembertów”. Budżet Obywatelski m.st Warszawy 2024.
Grafika przedstawia dwóch rowerzystów jadących drogą. Na tle nieba i ptaków jest napis: Klub Turystyki Rowerowej "Kinowa" zaprasza na rozpoczęcie sezony rowerowego. 14.04.2024 r. o godzinie 10:00.

Rozpoczęcie sezonu rowerowego

Klub Turystyki Rowerowej "Kinowa" zaprasza na oficjalne rozpoczęcie sezonu rowerowego. Zbiórka w niedzielę 14 kwietnia 2024 r. o godzinie 10:00 przed Domem Kultury "Rembertów". 

Grafika przedstawia żółty rower stojący na trawie oraz skrzynkę z narzędziami. Pozostałą część zajmuje tekst Weź swój rower na warsztat. Przegląd rowerów 13 kwietnia 2024 r. w godzinach 12:00 - 15:00. Otwarty przegląd wykona Jerzy Winsze. Zapraszamy na podwórze Domu Kultury "Rembertów". Wstęp wolny

Przegląd rowerów w DKR

Pogoda sprzyja wychodzeniu na dwór. A skoro jest coraz cieplej, to już najwyższy czas odkurzyć rowery.
 
Zapraszamy na sobotni przegląd rowerów na podwórzu Domu Kultury "Rembertów". Pan Jerzy Winsze będzie czekał na wszystkich chętnych od godzinny 12:00. Przez następne 3 godziny pan Jerzy pomoże, doradzi i pokaże jak samemu sobie poradzić z drobnymi usterkami rowerowymi.
 
Oczywiście zapraszamy wszystkich. Proszę jednak pamiętać, że pan Jerzy będzie wszystko wykonywał samodzielnie, więc i jego możliwości mogą być nieco ograniczone.
 
A następnego dnia, w niedzielę 14 kwietnia 2024 r., Klub Turystyki Rowerowej "Kinowa" oficjalnie rozpocznie sezon rowerowy.
Zbiórka o godzinie 10:00 przed Domem Kultury "Rembertów".
Plakat przedstawia narysowane dziecko w okularach z talerzem i czarnym kotem na głowie. Na talerzu leży kawałek ciasta czekoladowego z wiśnią na powierzchni. Pozostałą część zajmują napisy: Palce lizać, czyli wybuchowy deser. Spektakl dla całej rodziny na podstawie książki Dawida Chybalskiego, w wykonaniu Fundacji Nieco Kultury. 10.04.2024, godzina 17:00, Dom Kultury "Rembertów". Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona.

Spektakl dla dzieci "Palce lizać, czyli wybuchowy deser"

"W sobotnie popołudnie, pod nieobecność dziadka Leona, który pojechał na doroczny zjazd mistrzów cukiernictwa, Mela i Miłek bawili się w jego cukierni. Przez chwilę brykali robiąc przy tym wielki hałas. Śmiali się i tańczyli do starych melodii z radia "Pogoda"... Nagle zadzwonił telefon! Ktoś zamówił tort na dzień popularnych imienin... Mela i Miłek postanawiają upiec pyszny tort i sprawić radość dziadkowi Leonowi... Czy wszystko będzie palce lizać?"

Fundacja Nieco Kultury w środę 10 kwietnia 2024 roku na scenie widowiskowej Domu Kultury "Rembertów", o godzinie 17:00 przedstawi muzyczny, gwarny i edukacyjny spektakl dla całej rodziny. Przedstawienie jest odpowiednie dla widzów w wieku 6-100 lat.

Zapraszamy serdecznie, wstęp wolny.
Minimalistyczny plakat przedstawia uroczą pszczołę wraz z opisem. Terenowe koło pszczelarskie zaprasza na prelekcję o apiterapii, czyli metodzie leczenia różnych chorób i niedomagań za pomocą produktów pszczelich. 8 kwietnia 2024, w Domu Kultury "Rembertów". godzina 18:00 - 19:30. Wstęp wolny

Prelekcja o Apiterapii

Terenowe koło pszczelarskie działające przy Domu Kultury "Rembertów" serdecznie zaprasza na prelekcje o apiterapii. 🐝
Apiterapia to metoda leczenia rożnych chorób i niedomagań za pomocą produktów pszczelich. Na prelekcji będzie poruszony temat leczniczych właściwości miodu, pyłku czy propolisu 🍯🍯🍯
Poniedziałek 8 kwietnia 2024, godzina 18:00, na sali widowiskowej Domu Kultury "Rembertów".
Wstęp wolny.

Kontakt

Dom Kultury "Rembertów"
Al. Komandosów 8
04-485 Warszawa
Tel.: 22 611 96 87
Tel.: 601 474 712
E-mail: info@dkrembertow.waw.pl
Biuletyn informacji publicznej