Aktualności

Grudzień 2023 w Domu Kultury "Rembertów"

Program wydarzeń - Grudzień 2023

Koniec roku już za pasem. Kiedy to zleciało? W tym miesiącu w naszym domu kultury nie zabraknie spektaklu dla dzieci, warsztatów i koncertu. Szczególnie zapraszamy do udziału w Rembertowskiej choince Muzycznej. A może to dobry moment by dołączyć do Koła Gospodyń Miejskich? Przypominamy też o konkursie literackim "Opowiem Wam historię. Warszawa - Dzielnice". Zimowe wieczory sprzyjają pisaniu.

Andrzejkowa zabawa taneczna dla dorosłych. 29 listopada 2023 w godzinach 18:0 - 20:30. Zagra DJ Witek, wstęp płatny 10zł. Zapisy w sekretariacie lub  pod numerem 601 474 712

Andrzejkowa zabawa taneczna dla dorosłych

Do imienin Andrzeja zostało 7 dni. W sam raz, by przygotować wygodne buty i kreację do tańca na naszej zabawie tanecznej.

O oprawę muzyczną zadba DJ Witek.

Wstęp płatny 10zł. Zapisy w sekretariacie lub pod numerem 601 474 712.

Prezentujemy treść V Rembertowskiego Dyktanda, które odbyło się 19 listopada 2023

Treść V Rembertowskiego Dyktanda

Prezentujemy treść V Rembertowskiego Dyktanda, które odbyło się 19 listopada 2023 zorganizowane przez Dom Kultury „Rembertów” oraz Urząd Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy.

Uczestnicy tegorocznej edycji zmierzyli się z wyjątkowo trudnym tekstem. A Ty, jak sądzisz, napisałbyś bezbłędnie?

 

Z kim by, jeśli nie z Jerzym?

   Mówili o nim pół przyjaźnie, pół drwiąco - huncwot i szaławiła. Można by rzec: nicdobrego, ladaco i nicpotem. Niepokaźny, ale nie cherlawy, półłysy, ale niestary, zaledwie pięćdziesięciodwuipółletni. Zawsze z nieodłącznymi Leśmianowskimi "Klechdami sezamowymi" w tużpowojennym wydaniu. Nieraz, gdy chandra go zżera,  wyjmuje sfatygowaną książkę z szaroburego plecaka i przypomina sobie przygody Ali-Baby, czyta o królu Wysp Hebanowych, cudownej lampie Aladyna czy pięknej Parysadzie.

   Jerzy z niejednego pieca chleb jadał. W młodości był niewydarzonym hydraulikiem pracującym za półdarmo gdzie bądź. Umiał sworzeń wymienić, wajchę czy wahacz dokręcić i w ładzie, i fiacie 125p. W latach 90. dorabiał jako chiropraktyk w hotelu Pod Różą w Kudowie-Zdroju. A dzisiaj? Jest świeżo upieczonym studentem bohemistyki i w plecaku nosi nowo wydane "Postrzyżyny" Bohumila Hrabala. Jakżeby inaczej,  to także baśń, tyle że nieoczywista, oprowadzająca przybysza po melancholijnym, nie w pełni rozpoznawalnym świecie niewielkiego Nymburka.

 

Z szuflady Małgorzaty Dymowskiej. Wieczór poezji. 22 listopada, o godzinie 18:00 w DK "Rembertów". Wstęp wolny.

Wieczór poezji Małgorzaty Dymowskiej

Szkoda by twórczość leżała w szufladzie.
Pani Małgorzata Dymowska, uczestniczka Klubu Literackiego "Rembertowskie Pióra", postanowiła podzielić się swoją poezją z innymi.
Zapraszamy 22 listopada na godzinę 18:00.
Niech słowa Was otulą a przekaz zostanie na długo.
Z Rembertowa do gwiazd. Multimedialna wystawa minerałów Grzegorza Radomskiego. Galeria REM - I piętro DK "Rembertów". Od 22 do 29 listopada. Wstęp wolny

Wystawa "Z Rembertowa do gwiazd"

Takiej wystawy jeszcze u nas nie było!
Pan Grzegorz Radomski przygotuje magiczną ekspozycję swoich zbiorów, tworząc niepowtarzalną, multimedialną wystawę minerałów łączącą dziedziny astronomii, historii i geologii.
Zapraszamy ciepło na wernisaż w środę 22 listopada o godzinie 18:00, do galerii REM na pierwszym piętrze.
Sama wystawa będzie u nas gościć do 29 listopada.
Wydarzenie jest oddolną inicjatywą mieszkańca Rembertowa i odbywa się w ramach działalności MAL „Szopa Dobrych Pomysłów”.

Kontakt

Dom Kultury "Rembertów"
Al. Komandosów 8
04-485 Warszawa
Tel.: 22 611 96 87
Tel.: 601 474 712
E-mail: info@dkrembertow.waw.pl
Biuletyn informacji publicznej