Projekty

W nicość śniąca się droga...

Image

Od września do grudnia 2016 roku odbywał się w Domu Kultury „Rembertów” projekt „W nicość śniąca się droga…”. Był to projekt teatralny, którego celem była realizacja spektaklu słowno-muzycznego z udziałem młodzieży oraz Teatru Foyer.

Spektakl składał się z wielu elementów, łączył treści teatralne, poetyckie i filmowe, całość dopełniła gra świateł okraszona piękną muzyką i śpiewem. Tematem widowiska była refleksja nad ludzkim życiem i przemijaniem. W ramach projektu zaproszono do współpracy profesjonalnych aktorów sceny warszawskiej oraz filozofa, którzy podczas warsztatów teatralnych, muzycznych i filozoficznych przygotowywali młodzież do interpretacji tekstów poetyckich i filozoficznych. Dodatkowo uczestnicy wzięli udział w warsztatach filmowych podczas których powstały krótkie filmy wykorzystane w spektaklu.

Premiera spektaklu odbyła się 23.11.2016 w Sali Widowiskowej domu kultury. Tuż po spektaklu zaproszono wszystkich gości na wernisaż wystawy fotograficznej dokumentującej przebieg projektu. Projekt spotkał się z pozytywnym odbiorem wśród widowni, skłonił do refleksji oraz dostarczył wspaniałych doznań artystycznych.

OPIEKA ARTYSTYCZNA I REŻYSERIA: SŁAWOMIR KOSYL

Warsztaty teatralne poprowadzili Kamila Calińska, Zbigniew Kozłowski

Warsztaty filmowe poprowadził Rafał Malinowski

Warsztaty muzyczne poprowadziła Anna Słapek

Wystąpili:

Anna Kamionka

Zuzanna Grubek

Piotr Boryn

Kacper Bieńkowski

Filip Grubek

Projekt zrealizowany w ramach Funduszu Animacji Kultury 2016 Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej
Image

Kontakt

Dom Kultury "Rembertów"
Al. Komandosów 8
04-485 Warszawa
Tel.: 22 611 96 87
Tel.: 601 474 712
E-mail: info@dkrembertow.waw.pl
Biuletyn informacji publicznej