Projekty

"Opowieści pysznej treści czyli smaczne bajki na trudne chwile"

Image

Wolontariuszki Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA, (na co dzień wychowanki MOW nr 2 w Warszawie ul. Strażacka 57) wzięły udział w projekcie „Opowieści pysznej treści, czyli smaczne bajki na trudne chwile”. Napisały je, kiedy przebywały w placówce i nie mogły wychodzić (z powodu obowiązkowej izolacji społecznej) na zewnątrz, a w szczególności na wolontariat. Stworzyły bajki. Bajki na pocieszenie. Dodały do tego przepisy na potrawy, których przygotowanie i wspólne jedzenie pomaga zrozumieć jak ważne są relacje, które nas łączą.
Dziś dajemy je do przeczytania mieszkańcom Rembertowa. Zapraszamy dorosłych i dzieci do dołączenia do grona autorów i zachęcamy do napisania „smacznych bajek”. Koniecznie z przepisem. W naszym zbiorze już są bajki napisane przez inne dzieci.
I najważniejsze - czy wiecie, że pomysł na ten projekt zaczął się w DK Rembertów, od kolacji sąsiedzkiej i wspaniałego przepisu Pani Marzeny na chleb na zakwasie. Teraz dziewczyny też gotują. Co robią dokładnie można zobaczyć na blogu Skazane na kuchnię.

Kontakt

Dom Kultury "Rembertów"
Al. Komandosów 8
04-485 Warszawa
Tel.: 22 611 96 87
Tel.: 601 474 712
E-mail: info@dkrembertow.waw.pl
Biuletyn informacji publicznej