Projekty

Sieć na Kulturę

Dom Kultury "Rembertów" z powodzeniem zakończył realizację projektu "Sieć na Kulturę".

W ramach projektu, uczniowie z rembertowskich szkół, wzięli udział w cyklu warsztatów pt. "Dziennikarstwo online". Uczestnicy przekonali się, że są w stanie samodzielnie założyć własną stronę internetową, stworzyć plakaty, plany lekcji czy kartki urodzinowe w prostym programie graficznym oraz zmontować krótki film. Na spotkaniach poruszono również tematy związane z zagrożeniami w sieci, takimi jak: fake newsy, clickbaity czy deepfake. Uczniowie dowiedzieli się również, jak szukać rzetelnych źródeł informacji oraz w jaki sposób z nich korzystać, aby uniknąć zarzutów o plagiat. Warsztaty współprowadziła animatorka z naszego domu kultury, Weronika Świderska, która wcześniej przeszła szkolenie w zakresie jednej z wybranych ścieżek tematycznych (dziennikarstwo online, kompetencje medialne, Bezpieczne zachowania w sieci), aby potem móc przekazać swoją wiedzę i umiejętności innym.

W związku z udziałem w projekcie, Fundacja Wspierania Zrównoważonego Rozwoju nieodpłatnie przekazała dla Domu Kultury "Rembertów" sześć laptopów. Otrzymany sprzęt umożliwi w przyszłości organizację zajęć dla dzieci, młodzieży i seniorów w zakresie podnoszenia kompetencji cyfrowych.

Projekt "Sieć na kulturę w podregionie warszawskim" współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 "Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej").

Image

Kontakt

Dom Kultury "Rembertów"
Al. Komandosów 8
04-485 Warszawa
Tel.: 22 611 96 87
Tel.: 601 474 712
E-mail: info@dkrembertow.waw.pl
Biuletyn informacji publicznej