Projekty

Rozbudowa ogródka edukacyjno-ekologicznego i zieleni wokół Domu Kultury „Rembertów” - podsumowanie

W Domu Kultury „Rembertów” w dniu 21 listopada 2015 r. odbyła się akcja „Rozbudowy ogródka edukacyjno-ekologicznego i zieleni wokół Domu Kultury „Rembertów” przez mieszkańców dzielnicy”. Okazała się ona wielkim sukcesem, a zaangażowanie i udział mieszkańców przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorów.

Ogródek edukacyjno-ekologiczny jest miejscem ogólnodostępnym, otwartym i chętnie odwiedzanym przez dzieci, dorosłych i seniorów. Zioła i warzywa, które w nim rosną są wykorzystywane podczas warsztatów kulinarnych prowadzonych w domu kultury.

W ramach realizowanego projektu zakupiono ziemię, farby do pomalowania ogrodzenia, nasiona, rośliny i korę. Ponadto skuto stary beton, wywieziono gruz, przycięto gałęzie, wypożyczono koparkę i młot pneumatyczny. Mieszkańcy uporządkowali i plantowali teren, przycinali gałęzie, malowali i naprawiali ogrodzenie, przesadzali krzewy i sadzili nowe rośliny ozdobne. Aby sprostać zadaniu każdy z mieszkańców przyniósł ze sobą narzędzia: szpadle, grabie, łopaty, pilarkę, a niektórzy także własne sadzonki. Mimo późnej jesieni pogoda znakomita. Ciężkiej fizycznej pracy towarzyszył humor i piosenka, a uśmiech nie schodził z twarzy uczestników. Najbardziej cieszyło nas oczywiście sadzenie bylin. Każda z roślinek otrzymała etykietę z nazwą własną. Dzieci z sekcji modelarskiej wykonały karmiki dla ptaków, które samodzielnie zawiesiły na drzewach. Po wykonaniu prac przyszedł czas na przyjemności. W kuchni Domu Kultury Rembertów” odbyło się sąsiedzkie gotowanie, a następnie wspólne jedzenie przygotowanych smakołyków. Na stole pojawił się domowy chleb z humusem, zupa i ciasto z dynią. Ogród prawdziwie wypiękniał i już na wiosnę będzie cieszył wszystkich mieszkańców Rembertowa kwitnącymi roślinami.

Dom Kultury „Rembertów” i Autorzy projektu składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom za ciężką pracę, radość, entuzjazm i niezwykłe zaangażowanie podczas realizacji projektu.

Wydarzenie Rozbudowa ogródka edukacyjno-ekologicznego i zieleni wokół Domu Kultury „Rembertów” zostało zrealizowane w ramach inicjatywy lokalnej we współpracy z Urzędem Dzielnicy Rembertów.

Kontakt

Dom Kultury "Rembertów"
Al. Komandosów 8
04-485 Warszawa
Tel.: 22 611 96 87
Tel.: 601 474 712
E-mail: info@dkrembertow.waw.pl
Biuletyn informacji publicznej