Projekty

Rembertowska Warsztatownia

Projekt "Rembertowska Warsztatownia, czyli cykl praktycznych warsztatów dla każdego" daje możliwość zdobycia praktycznych, potrzebnych w codziennym życiu umiejętności, rozwinięcia swoich pasji artystycznych oraz hobby. Projekt wypełnić ma dotkliwą lukę w edukacji dzieci, dotyczącą zajęć praktycznych. Uczestnicy oprócz zdobytej wiedzy, przedmioty, które wykonają podczas zajęć otrzymają na własność.
Forma i treść warsztatów przeznaczona i dostosowana będzie dla odbiorcy w każdym wieku. Warsztaty dla dzieci z rodzicami i dla kobiet zostaną specjalnie przygotowane przez prowadzących. Warsztaty i piknik odbędą się w czasie wiosny, lata i jesieni 2020 w miejscu aktywności lokalnej "Szopie Dobrych Pomysłów" działającej przy domu kultury oraz na estradzie letniej i terenie domu kultury. Warsztaty z renowacji mebli i stolarki umożliwią nabycie wiedzy o meblarstwie, środkach konsekrujących, dokonywaniu własnych napraw i renowacji, zaprezentują i nauczą jak samodzielnie, szybko i łatwo zbudować własny mebel. Warsztaty szycia, projektowania, rysunku żurnalowego staną się blokiem prezentującym i uczącym szeroko rozumianego krawiectwa. Kolejne warsztaty będą poświęcone tradycyjnemu rzemiosłu i rękodziełu związanemu z kowalstwem, wikliniarstwem, na których każdy z uczestników będzie mógł wykonać własne przedmioty. Kolejny blok warsztatowy poświęcony będzie bezpośrednio domowym naprawom i majsterkowaniu. Warsztaty będą miały na celu rozbudzenie zainteresowań technicznych. Uczestnicy warsztatów będą uczyli się naprawiać popsute domowe rzeczy i konstruować własne. Kolejny blok warsztatowy będzie poświęcony współczesnym trendom praktycznych działań jak: recyclingu, introligatorstwo, sitodruk czy naprawy nowoczesnych rowerów. Cykl warsztatów zakończy się Rembertowskim Piknikiem Majsterkowicza, na którym uczestnicy zaprezentują swoje zdobyte umiejętności i wykonane przedmioty. Piknik służył będzie również celom integracji społeczności lokalnej. Wstęp na wszystkie warsztaty i piknik będzie wolny.
W ramach tegorocznej edycji projektu udało się zrealizować 8 warsztatów: zielarski, napraw rowerowych, kowalstwa, introligatorski, szycia, wikliny, sitodruku, projektowania i rysunku żurnalowego.

Projekt został sfinansowany ze środków Budżetu Obywatelskiego m.st. Warszawy 2020.

Kontakt

Dom Kultury "Rembertów"
Al. Komandosów 8
04-485 Warszawa
Tel.: 22 611 96 87
Tel.: 601 474 712
E-mail: info@dkrembertow.waw.pl
Biuletyn informacji publicznej