Projekty

Rembertów - Komiksowe Historie

Aby uczcić 60. rocznicę przyłączenia miasta Rembertów do Warszawy w Domu Kultury „Rembertów” odbył się projekt „Rembertów – Komiksowe Historie”. Wiosną, pod opieką artystyczną Daniela Chmielewskiego odbywały się warsztaty komiksowe dla dzieci i młodzieży.

Projekt złożony był z kilku etapów, rozpoczął się animacyjnym spacerem historycznym podczas którego dzieci i rodzice poznali historię Rembertowa. Odwiedzili miejsca pamięci, odbyli niecodzienną podróż w czasie ulicami, które przemierzają każdego dnia. W trakcie spaceru wykonywane były zdjęcia, które stały się narzędziem prac przy komiksach.

Zajęcia odbyły się w cyklu 5 dwugodzinnych warsztatów komiksowych. Podczas zajęć wykorzystano techniki mentoringu oraz animacyjne i parateatralne form pracy. Dzieci poznały formę komiksową, inspirowały się z popularnymi zbiorami, które niesamowicie je pochłonęły. Dzięki kameralnej grupie prowadzący mógł w trakcie zajęć porozmawiać z każdym uczestnikiem, wesprzeć merytorycznymi i technicznymi wskazówkami. Prace młodych rysowników zostały zeskanowane, opracowane i graficznie przygotowane do wydania publikacji „Rembertów – Komiksowe Historie”. Następnie nakręcono wywiady z autorami opowiadającymi jak należy rozumieć ich dzieła, materiał filmowy posłużył w dalszych pracach nad publikacją.

Projekt zakończył się wręczeniem dyplomów i nagród, w postaci spersonalizowanych książek i komiksów. „Rembertów – Komiksowe Historie. Powarsztatowa Antologia Dziecięcych Komiksów.” To 30 stronicowa antologia prac uczestników projektu. Opatrzona została wywiadami, informacjami historycznymi, informacjami o przebiegu procesu powstania komiksu. Co najcenniejsze, każdy komiks został opisany w sposób pozwalający dorosłemu na zrozumienie dziecięcego postrzegania świata.

Zachęcamy do zapoznania się z dziełem najmłodszych mieszkańców Rembertowa.

Zobacz komiks

Kontakt

Dom Kultury "Rembertów"
Al. Komandosów 8
04-485 Warszawa
Tel.: 22 611 96 87
Tel.: 601 474 712
E-mail: info@dkrembertow.waw.pl
Biuletyn informacji publicznej