Projekty

Bezpieczne dziecko na drodze w Rembertowie

Image
Rok 2016 w Domu Kultury Rembertów upłynął pod hasłem „Bezpieczne dziecko na drodze w Rembertowie”. Przez cały rok trwały działania edukacyjne, celem których było przybliżenie dzieciom zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. W ramach projektu zrealizowano:

  1. Warsztaty animacji filmowej dla dzieci pt. "Ja na drodze z domu do szkoły", które zaowocowały filmem na temat bezpieczeństwo na drodze, wykonanym przez uczestników warsztatów.
  2. Warsztaty plastyczne „Znam zasady ruchu drogowego”, które zakończyły się mini wernisażem w Domu Kultury, a wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali gadżety z logo akcji tj. odblaskowe opaski i czapki.
  3. Rodzinne warsztaty „Projektowanie gier o bezpieczeństwie dzieci na drodze” odbyły się trzy razy. Wzięło w nich udział ok 15 rodzin. Warsztaty te pozwoliły rodzinom zapoznać się z zasadami ruchu drogowego bezpieczeństwie na drodze, a przy okazji powstały projekty dywanikowych gier planszowych. Każdy uczestnik zajęć otrzymał gadżety związane z akcją oraz podczas finałowego pikniku grę wyprodukowaną na podstawie projektów wykonanych na warsztatach.
  4. Warsztaty o bezpieczeństwie na drodze podczas akcji LATO W MIEŚCIE, które zaowocowały stworzeniem przez dzieci mini znaków drogowych. Przeprowadzono również quizy i zagadki z uczestnikami akcji Lato w Mieście. Każdy z nich otrzymał na koniec pamiątkowe odblaskowe gadżety.
  5. Zaprojektowanie oraz wydruk 100 kolorowanek dla dzieci. Kolorowanki zaprojektowane przez ilustratorkę Anne Szmejchel zostały wydrukowane w liczbie 100 sztuk i rozdystrybuowane w rembertowskich przedszkolach.
  6. Dzień Dziecka z AKCJĄ BEZPIECZNE DZIECKO NA DRODZE W REMBERTOWIE. Tegoroczny dzień dziecka w Rembertowie również upłynął pod hasłem bezpieczeństwa na drodze. Animatorzy przeprowadzili szereg zabaw, konkursów, aby w atrakcyjny sposób przybliżyć dzieciom zasady bezpieczeństwa i ruchu drogowego.
  7. Rodzinny piknik pt. „Bezpieczne Dziecko Na Drodze W Rembertowie”. Podczas pikniku odbyła się m.in.: premiera filmu stworzonego podczas warsztatów z animacji filmowej, pokaz prac stworzonych podczas warsztatów plastycznych, prezentacja oraz rozdanie kolorowanki stworzonej w ramach projektu, prezentacja oraz rozdanie gier zaprojektowanych podczas rodzinnych warsztatów, turniej gier o „Puchar Małego Mistrza Bezpieczeństwa Drogowego”, konkursy i zabawy z animatorami dla dzieci, podczas, których nagrodami były odblaskowe gadżety, plecaki, koszulki i czapeczki. Odbyło się również spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej.
Projekt został zrealizowany w ramach Budżetu Partycypacyjnego Warszawy 2016.
Image

Kontakt

Dom Kultury "Rembertów"
Al. Komandosów 8
04-485 Warszawa
Tel.: 22 611 96 87
Tel.: 601 474 712
E-mail: info@dkrembertow.waw.pl
Biuletyn informacji publicznej