UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Świat 3D - Grafika 3D - Drukowanie 3D - Projektowanie 3D

Kategoria: Artykuły

Zajęcia uczą nowoczesnej technologii i umiejętności konstrukcyjnych, rozwijają wyobraźnię przestrzenną oraz myślenie abstrakcyjne.

Proponujemy nowy wymiar edukacji dla dzieci, która rozwija wyobraźnię przestrzenną, w sposób praktyczny uczy nowoczesnej technologii, a tym samym zapewnia dobry start w przyszłość.

Nasi uczestnicy tworzą swoje własne projekty zabawek, pomocy naukowych, przedmiotów użytku codziennego, a następnie wytwarzają je na drukarce 3D. Projekty dzieci wykonane podczas zajęć, są dla nich drukowane, przez co dzieci widzą efekt swojej pracy.

Na naszych zajęciach stawiamy na rozwój wyobraźni przestrzennej, myślenie abstrakcyjne i nabieranie umiejętności konstrukcyjnych. Na zajęciach mamy do czynienia z wieloma zagadnieniami z matematyki, w szczególności z geometrii, przez co pokazujemy praktyczne zastosowanie wiedzy nabytej w szkole na lekcjach matematyki.

Uczestnicy uczą się komputerowego projektowania 3D w prostych programach typu CAD, dostosowanych do wieku młodych konstruktorów. Funkcjonalności programu są w języku angielskim przez co ćwiczymy także umiejętności językowe.

Podczas zajęć dzieci i młodzież poznają także inne metoda tworzenie projektów do druku 3D, m. in. projektowanie przy użyciu długopisów 3D, skanowanie 3D - wspólnie za pomocą skanera 3D stworzymy własne pamiątkowe popiersia.

Nasze zajęcia powstały z myślą o prowadzeniu innowacyjnego kształcenia dzieci i młodzieży z zakresu projektowania 3D, drukowania 3D i skanowania 3D. Jako eksperci zajmujący się tymi dziedzinami w edukacji i przemyśle, widzimy wzrastającą potrzebę edukowania przyszłych pokoleń inżynierów. Nasza koncepcja nauczania jest zgodna z edukacyjnym podejściem STEAM (Science, Technologies, Engineering, Arts, Mathematics).

Oczekiwane rezultaty zajęć:

  1. poznanie obsługi drukarki 3D,
  2. praca z długopisami 3D,
  3. nabycie umiejętności projektowania 3D,
  4. rozwój wyobraźni przestrzennej,
  5. stworzenie wiele gadżetów, pomocy naukowych, przedmiotów użytku codziennego,
  6. rozszerzenie wiedzy z matematyki i geometrii,
  7. umiejętność obsługi programów do projektowania 3D, drukowania 3D w języku angielskim,
  8. zaprojektowanie własnego robota 3D, posiadającego ruchome części,
  9. wykorzystanie skanera 3D, wspólnie zaobserwujemy jak obiekty rzeczywiste przenoszone są do świata wirtualnego. Między innymi wykonamy skany twarzy uczestników i stworzymy na tej podstawie model 3D,
  10. oprócz wiedzy praktycznej, każdego dnia warsztatów przedstawimy wybrane zastosowania drukowania 3D w otaczającym nas świecie i medycynie.

Wszystkie projekty dzieci są drukowane w 3D i wręczane uczestnikom!

Uczestników na zajęcia zapraszamy z własnymi laptopami, zapewniamy odpowiednie oprogramowanie, drukarki 3D, skaner 3D, długopisy 3D, materiałów do drukowania 3D.

Zajęcia odbywają się Domu Kultury Rembertów w Pracowni Druku 3D (sfinansowanej z budżetu Partycypacyjnego m. st. Warszawy w roku 2019).

Zajęcia prowadzone są przez zespół Edu3Dkacja (http://www.edu3dkacja.pl/).