UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Animujemy bajki i legendy Warszawy

Kategoria: Projekty 2016

W październiku 2016 roku rozpoczęła się realizacja projektu „Animujemy bajki i legendy Warszawy”. Projekt powstał we współpracy z Domem Kultury „Praga” dzielnicy Praga Północ m.st. Warszawy w ramach Funduszu Animacji Kultury 2016 Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej.

Projekt zakładał stworzenie filmów metodą animacji poklatkowej o tematyce warszawskich bajek i legend. Zajęcia odbywały się wspólnie lub równolegle w obydwu domach kultury biorących udział w projekcie. Podczas warsztatów dzieci miały okazję przejść przez wszystkie etapy produkcji filmowej, od badań dokumentacyjnych poprzez wspólne pisanie scenariusza i animację aż po nagranie dźwięku. Projekt rozpoczął się spacerem z przewodnikiem po Starym Mieście, gdzie dzieci poznały warszawskie legendy i wykonały fotografie, wykorzystane później w filmie. Spotkanie z bajkopisarką umożliwiło im stworzenie własnej legendy i spisanie jej w formie scenariusza. Na zajęciach z animacji przygotowały dekoracje, postaci oraz plan filmowy, na którym przez kilka tygodni kręciły swoje opowieści. Wreszcie mogły z pomocą profesjonalisty nagrać dialogi, dźwięki oraz efekty specjalne do swoich filmów.

Projekt zakończył się w grudniu 2016 roku uroczystym pokazem dzieł stworzonych przez młodych filmowców. Równocześnie z pokazem filmów animowanych miała miejsce wystawa fotografii dokumentującej realizację całego przedsięwzięcia.

 

 

 

Projekt zrealizowany w ramach Funduszu Animacji Kultury 2016 Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej