UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Zumba fitness

Kategoria: Artykuły

Serdecznie zapraszam na zajęcia Zumba fitness. Spotkanie rozpoczniemy od rozgrzewki ogólnorozwojowej. Następnie część, pobudzająco-energetyzująca, czyli taneczno-ruchowy kolaż oparty na latynoskich rytmach. Ważnym czynnikiem jest jednak mocno między narodowy charakter muzyki oraz ruchów obecnych na sali. Istotne są też ruchy zaczerpnięte z puli ćwiczeń aerobowych pobudzające do pracy całe ciało. Temu wszystkiemu dodaje smaku garść improwizacji. Na koniec dawka rozciągania oraz praca z oddechem dla zrelaksowania ciała.

Poza korzyściami dla układu krążenia i serca, w intencje zajęć wpisana jest próba zwiększenia integracji i świadomości ciała, ale przede wszystkim mają być one dobrą zabawą i możliwością złagodzenia stresów dnia codziennego.

Zumbowiczom zaleca się sportowe obuwie, ubranie niekrepujące ruchów, butelkę wody oraz mały ręcznik.

Ada Kołacz

Kategoria: Artykuły

Ada Kołacz jest absolwentką kulturoznawstwa w Instytucie Kultury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Szeroko pojęty taniec zajmuje istotne miejsce w jej życiu. Z zajęciami Zumba fitness zapoznała się właśnie na uczelni. To zaowocowało uzyskaniem licencji instruktora w 2018 roku. Jest również dyplomowaną choreografką oraz instruktorką tańca współczesnego. Należy do grupy Teatru Tańca Passio. Aktualnie jest studentką drugiego roku na kierunku Sztuki Społeczne w IKP oraz pracuje jako animatorka w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie.