UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Aleksander Pankowski vel Jankowski

Kategoria: Artykuły

Aleksander Pankowski vel Jankowski o swoich warsztatach:

Gitara jest idealnym instrumentem do rozpoczęcia swojej przygody z muzyką – można na niej wykonywać zarówno muzykę klasyczną, jak i rozrywkową, mogą na niej grać najmłodsi (już od 6 roku życia), ale nie ma też górnej granicy wieku, a instrument z racji swoich gabarytów można wszędzie ze sobą zabrać. Na zajęciach indywidualnie podchodzę do każdego ucznia, zwracając uwagę na jego potrzeby i zainteresowania muzyczne, a lekcje prowadzę tak, aby nauka przebiegała płynnie i wszystkie zagadnienia były całkowicie zrozumiałe. Oprócz techniki klasycznej, na lekcjach uczę także gry akordowej i podstaw muzyki rozrywkowej, aby uczniowie mogli odczuwać satysfakcję z wykonywania różnorodnych gatunków muzycznych.

Aleksander Pankowski vel Jankowski rozpoczął naukę gry na gitarze w Ognisku Muzycznym w Gryfinie w klasie Grażyny Mużyłło i kontynuował ją w Zespole Szkół Muzycznych w Szczecinie pod okiem dra Jakuba Kościuszki. W 2018 roku ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach pod kierunkiem dra hab. Marka Nosala.

Jest laureatem międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów gitarowych m.in.  II International Youth Guitar Competition "Tallinn 2013" (II miejsce), Baltic Guitar Festival 2017 (I miejsce oraz GRAND PRIX), II International Guitar Competition Vilnius 2018 (II miejsce), 25th Hermoupolis Guitar Festival 2018 (III miejsce), Tczewski Konkurs Gitarowy 2018 (I miejsce oraz GRAND PRIX), IMKA Internet Music Competition (I miejsce) oraz wiele innych.

Brał udział w licznych kursach oraz lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pedagogów i wirtuozów gitary, takich jak: Marcin Dylla, Łukasz Kuropaczewski, Zoran Dukić, Marek Napiórkowski, Carlo Marchione, Gabriel Bianco, Susana Prieto, Alexis Muzurakis. Jest dwukrotnym stypendystą Prezydenta Miasta Szczecina, a w 2018 roku był członkiem jury podczas konkursu gitarowego w ramach festiwalu ,,Baltic Guitar Festival" w Birstonas (Litwa).