UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Monika Kaszewska

Kategoria: Artykuły

Monika Kaszewska, mgr sztuki.

 

Tancerka sceniczna, absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie oraz Akademii Muzycznej w Warszawie na wydziale Edukacji Muzycznej, specjalność: Pedagogika Baletu oraz Podyplomowych  Studiów  Menedżerskich dla twórców, artystów i animatorów kultury na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Przez wiele lat związana z Teatrem Muzycznym Roma, gdzie można było ją oglądać w baletach, operetkach i musicalach np.: "Dziadek do orzechów", "Kopciuszek", Wielka sława to żart", "Orfeusz w Piekle", "Wesoła Wdówka", "Księżniczka czardasza", "Crazy for you", "Piotruś Pan", "Miss Saigon". Współpracowała z Teatrem Capitol we Wrocławiu oraz z Teatrem Studio Buffo, w spektaklach: "Wieczór Francuski, "Hity Buffo, "Wieczór Włoski, "Panna Tutli Putli".

Tańczyła w pierwszym polskim show tanecznym "Opentaniec". Na swoim koncie posiada liczne kontrakty wyjazdowe. Ze sławnym zespołem "Magic of the dance" występowała na wielu międzynarodowych scenach w Europie i Brazylii. Współpracowała  z Mazowieckim Teatrem Muzycznym-Operetka oraz Teatrem Wielkim w Warszawie. Brała udział w licznych programach telewizyjnych, koncertach , filmach oraz festiwalach (Festiwal Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu-Alfabet Józefowicza, To było grane, Top Trendy, Stratosfera, Show Time, Sylwester z Jedynką, Festiwal w Opolu, Jaka to Melodia?, Bodo)

Ma duże doświadczenie pedagogiczne w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Współpracowała z zespołem "Gawęda" jako pedagog i naczelny choreograf. Od piętnastu  lat prowadzi zajęcia z tańca klasycznego, tańca współczesnego, jazzu,tańca irlandzkiego, ludowego i charakterystycznego  w szkołach tańca, domach kultury. Pracuje jako nauczyciel tańca oraz teatru musicalowego  w Liceum Ogólnokształcącym.