UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Taniec nowoczesny dla dzieci i młodzieży - Informacje

Kategoria: Artykuły
Utworzono: 12 wrzesień 2014

Taniec jest odzwierciedleniem naszego ciała; czasem zabawy, czasem bólu.

Martha Graham 

W Domu Kultury „Rembertów” prężnie działa zespół taneczny dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zespół powstał jako grupka dzieciaków bawiących się tańcem, dziś to nie tylko zabawa, ale również ambicja i ciężka praca tancerzy, która owocuje nagrodami na prestiżowych warszawskich konkursach tanecznych. Na zakończenie roku tancerze występują przed rodzicami i mieszkańcami Rembertowa prezentując swoje umiejętności i choreografie nad którymi pracowali przez cały rok.

Każda godzina zajęć to zabawa, rozwój ruchowy, nauka nowych kroków, figur i choreografii. Zajęcia prowadzone są w grupach o zróżnicowanym wieku i poziomie zaawansowania. Przydziału do poszczególnych grup dokonuje instruktor.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu we wtorki i piątki.
Zajęcia przeznaczone dla dzieci i młodzieży w wieku 6-15 lat.

Instruktorzy: Anna Jurkowska i Agnieszka Jurkowska

 

Grupa taneczna "Maluchy" wiek: 5-7 lat

Zajęcia te przeznaczone są dla dzieci młodszych. Taniec tej grupy to połączenie wielu stylów tanecznych. W tej grupie nastawiamy się na naukę ruchu, a także na świetną zabawę tańcem.

Grupy taneczne wiek: 8-12 lat

Zajęcia te przeznaczone są dla każdego. Główną techniką tych grup są jazz i taniec nowoczesny. Jednak wiele choreografii wzbogaconych jest w różne inne techniki taneczne.

Starsza grupa taneczna wiek: 12-15 lat

W tej grupie w szczególności kładziemy nacisk na pokazanie emocji tancerza, który tańcząc choreografię, stara się opowiedzieć odbiorcy pewną historię. Ważnym elementem jest tutaj również technika, na którą zwracamy szczególną uwagę. Jazz to technika, która pozwala nam poznać możliwości naszego ciała, rozwija wrażliwość, a także pomaga otworzyć się tym, którzy są nieśmiali. Dla wzbogacenia pokazów użyjemy również wielu innych ciekawych technik tanecznych.

Grupa tańczących mam 

To grupa taneczna dla każdej dorosłej kobiety, która pragnie poczuć się wyjątkowo we własnej skórze. Zapraszamy wszystkie mamy, które pragną w wyjątkowy sposób spędzić popołudnie, w aktyny i przyjemny sposób. Taniec pozwala zachować piękną figurę jednocześnie jest pasją, która wzbogaca duchowo i artystycznie.

 

Głównym celem wszystkich zajęć tanecznych jest przygotowanie młodych tancerzy do różnego rodzaju prezentacji i pokazów tanecznych podczas imprez okolicznościowych jak również konkursów regionalnych i ogólnopolskich.

Pierwsze zajęcia są bezpłatne – przyjdź, spróbuj swoich sił, pokochaj taniec. Zapraszamy!

Wszelkich dodatkowych informacji udziela sekretariat Domu Kultury „Rembertów” tel. 22 611 96 87.