UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży - Informacje

Kategoria: Artykuły
Utworzono: 02 wrzesień 2014

Zajęcia plastyczne w Domu Kultury „Rembertów”

 

Instruktor: dr Justyna Kabala

 

Pracownia plastyczna jest przestrzenią eksperymentów i otwartych pytań, na które wspólnie szukamy odpowiedzi. Warsztaty mają na celu zapoznanie dzieci i młodzieży z bogactwem technik i materiałów plastycznych. Dzieci uczą się podejmowania twórczych decyzji, a przede wszystkim, odkrywają, jak czerpać radość z tworzenia. Uczestnicy rozwijają zarówno zmysł obserwacji, jak i wyobraźnię.

W programie znajdują się wyselekcjonowane ćwiczenia z rysunku i malarstwa, dzięki którym kursanci poznają podstawowe pojęcia z zakresu sztuk plastycznych i potrafią zastosować je w praktyce. Warsztaty wzbogacone zostały o zagadnienia z zakresu projektowania znaku, przedmiotu i wnętrz. Uczestnicy tworzą na zajęciach zarówno szybkie szkice, jak i dokładne studium portretu, pejzażu czy martwej natury. Dzięki wykorzystaniu na zajęciach wielu technik i narzędzi rysunkowych i malarskich, uczą się dobierać odpowiednie środki wyrazu. Rysują ołówkiem, węglem, tuszem, sepią, flamastrami, pastelami. Malują temperą, akrylami jak również farbami olejnymi. Praca na warsztatach ma charakter indywidualny lub grupowy, warsztaty odbywają się w kameralnych grupach.

Dzieła kursantów prezentowane są na wystawach na parterze Domu Kultury „Rembertów”, jak również, w Galerii REM, między innymi, na cyklicznej ekspozycji pt. „Kreacje”, organizowanej pod koniec roku szkolnego. Uczestnicy sekcji plastycznej są laureatami licznych nagród i wyróżnień w konkursach plastycznych. W lipcu w ramach pracowni plastycznej organizowane są „Lipcowe Plenery”.

 

Grupy wiekowe

Grupa 6-7 lat, poniedziałek, godz. 15.45 – 17.15 (maksymalna ilość uczestników 10 osób)
Grupa 8-10 lat, poniedziałek, godz. 17.30 – 19.15 (dzieci kontynuujące naukę mają pierwszeństwo zapisów, maksymalna ilość uczestników 10 osób)
Grupa 7-10 lat, wtorek, 17.15 – 19.00 (dzieci rozpoczynające naukę, maksymalna ilość uczestników 10 osób)
Grupa zaawansowana 11-14 lat, godz. 17.00 – 19.00  (maksymalna ilość uczestników 8 osób)

 

Wszelkie materiały plastyczne do zajęć zapewnia Dom Kultury „Rembertów”.

Co należy przynieść na zajęcia?

- fartuch ochronny

- podpisaną imieniem i nazwiskiem teczkę formatu A3 na prace

 

Uprzejmie informujemy, że prace powstałe na zajęciach zwracane są we wrześniu, o ile nie zostały wytypowane do konkursów, wykorzystane do ekspozycji stałych w Domu Kultury lub przekazane do archiwum pracowni plastycznej.