UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Justyna Kabala - Informacje

Kategoria: Artykuły
Utworzono: 01 wrzesień 2014

 

 

Justyna Kabala

www.justynakabala.com

W Domu Kultury „Rembertów” pracuje jako instruktor plastyki.

 

Justyna Kabala o swoich warsztatach:

Na zajęciach staram się stworzyć przestrzeń dla kreatywnego rozwoju, przepływu twórczej energii, wolnego, nieskrępowanego wyrażania siebie. Chciałabym aby poprzez kontakt ze sztuką dzieci  mogły czerpać radość z tworzenia, znajdować inspiracje w prostych przedmiotach i codziennych czynnościach, które sprawiają, że dostrzegamy więcej i bardziej potrafimy cieszyć się życiem.

Z drugiej strony ważne dla mnie jest aby zdobywały wiedzę, poznawały bogactwo technik, materiałów i rozwiązań, dostępnych w obszarze sztuki.

 

W grudniu 2017 roku uzyskała stopień doktora w dyscyplinie sztuk pięknych. Praca doktorska nt. Syntezy – granice rozpoznawalności  została zrealizowana pod kierunkiem prof. zw. dr hab. Ryszarda Ługowskiego. W 2017 roku została uhonorowana stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za projekt artystyczny pt. Trzy kolory. W latach 2013- 2017 odbyła studia doktoranckie w Instytucie Sztuk Pięknych na Wydziale Pedagogicznym i Artystycznym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. W 2015 roku została laureatką stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia dla doktorantów. Kilkukrotnie znalazła się w Kompasie Młodej Sztuki – ogólnopolskim rankingu dla młodych twórców, w którym w 2016 roku uplasowała się na miejscu 13. W 2015 roku projekt pt. Przyjemności kolażu został wytypowany do rezydencji w Nida Art Colony na Litwie.

 

Prace artystki były licznie publikowane, m.in. w albumie Akt w Malarstwie Polskim autorstwa Barbary Kokoski. Artykuł o jej twórczości ukazał się w Kolaj Magazine – kanadyjskim magazynie, poświęconym najciekawszym zjawiskom we współczesnym kolażu.

 

W latach 2001-2006 studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom magisterski pt. Inter-akcja zrealizowała pod kierunkiem prof. zw. dr hab. Krzysztofa Wachowiaka. W 2004 roku otrzymała stypendium Ministerstwa Kultury za wyróżniające wyniki w nauce. Została wyróżniona kilkoma nagrodami w konkursie Grafika Warszawska. W 2006 roku otrzymała Złotą Gałązkę Agencji Artystycznej 3A za pracę dyplomową. W 2006 roku została wytypowana do udziału w Międzynarodowym Triennale Grafiki w Krakowie w ramach projektu Najlepszy dyplom – uczeń i jego promotor.

 

Brała udział w ponad 50 wystawach indywidualnych i grupowych w kraju i za granicą, m.in. na Litwie, Słowacji, Ukrainie, w Czechach, Niemczech, Hiszpanii i Belgii.

 

Tworzy obrazy, kolaże, instalacje. Poza pracą twórczą zajmuje się także edukacją artystyczną, pracując m.in. w Domu Kultury „Rembertów”, Fundacji Pole Widzenia, Centrum Artystycznym Sztukarnia.