UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Klub Rowerowy K.T.K. "Kinowa"

Kategoria: Artykuły
Utworzono: 01 wrzesień 2014

 HISTORIA POWSTANIA I DZIAŁALNOŚCI REMBERTOWSKIEGO

KLUBU TURYSTYKI ROWEROWEJ „KINOWA” 

 

Klub KTK „KINOWA” powstał 1969 r. i zaczął działać w strukturach PTTK. Do roku 2001 Odział PTTK Praga Południe, a od roku 2002 i  do chwili obecnej Oddział Stołeczny PTTK. (Memoriał w sprawie nazwy KINOWA w osobnym opracowaniu).

Do roku 1989 prowadził swoją działalność turystyczną posiadając świetlicę i pomieszczenie naprawy rowerów pod adresem Warszawa Praga Południe ul. Kinowa 8. W roku 1990 A.D.M. zabiera klubowi przyznane wcześniej pomieszczenia co w znacznym stopniu ogranicza działalność klubu który działa pod prywatnym adresem prezesa Włodzimierza Balickiego  zam. przy ul. Kinowej do roku 2005.

W roku 2005 w wyborach do władz klubu prezesem zostaje Jerzy Winsze i klub przenosi swoją lokalizację do Warszawy Falenicy ul. Derkaczy. Przez cały ten okres klub organizuje wycieczki i rajdy wielodniowe na terenie Polski oraz rajdy zagraniczne: Niemcy, Litwa, Austria – Wiedeń.

13 września 2011 r. klub ponosi niepowetowaną stratę, umiera założyciel i wieloletni prezes klubu Włodzimierz Balicki. Dla uczczenia pamięci tego wspaniałego prezesa i działacza PTTK jeden z cyklicznych rajdów majowych nosi nazwę jego imienia.

W roku 2010 klub nawiązuje współpracę z Rembertowem celem propagowania turystyki rowerowej na tym terenie. Mieszkańcy Rembertowa aktywnie i licznie uczestniczą w imprezach turystyki rowerowej, co spowodowało, że Zarząd Klubu zdecydował o przeniesieniu działalności do Rembertowa. 

Dzięki przychylności dyrektora Domu Kultury od 1 stycznia 2014 r. klub ma swoją siedzibę i działa przy Domu Kultury Rembertów na al. Komandosów 8.

 

Co roku przygotowujemy atrakcyjną ofertę kilkunastu rajdów w sezonie wiosenno-letnim.