UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Modelarstwo - informacje

Kategoria: Artykuły
Utworzono: 30 sierpień 2014

 

Sekcja modelarska działa w Domu Kultury ,,Rembertów” od 1980 roku – długa tradycja w połączeniu z współczesną techniką = pasja na całe życie!

W trakcie zajęć dzieci i młodzież buduje latające modele samolotów. Poczynając od najprostszych „rzutków” poprzez modele swobodnie latające, aż po zdalnie sterowane. Każde zajęcia są wyzwaniem, które rozwija u młodych modelarzy umiejętności manualne, myślenie przestrzenne i logiczne.

Zajęcia modelarskie pozwalają na wykształcenie inteligencji wizualno-przestrzennej, to trening cierpliwości, dokładności i skrupulatności. Nauka dążenia do celu i uczucie ogromnej satysfakcji z wykonanej pracy. Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się planowania i rozwiązywania problemów. Budowanie modeli samolotów jest atrakcyjne dla osób w każdym wieku, łączy pokolenia, jednoczy rodziny w obrębie wspólnej pasji. To sposób na zrelaksowanie się i odprężenie, a także twórcze wykorzystanie czasu wolnego.

MODELARSTWO TO:

WIEDZA Modelarstwo rozwija szeroką wiedzę politechniczna , tak pożądaną w ostatnich czasach. Nie obce staną Ci się tajniki wiedzy lotniczej i meteorologii.
UMIEJETNOŚCI U nas nauczysz się prawidłowo posługiwać narzędziami ręcznymi , miniaturowymi elektronarzędziami, zapoznasz się z właściwościami i obróbką wielu materiałów. Popracujesz nad zręcznością i rozwiniesz koncentrację uwagi.
ZWYCIESTWA Modelarstwo jest sportem, dlatego nasi podopieczni biorą udział w licznych zawodach sportowych począwszy od „towarzyskich” międzymodelarnianych po Mistrzostwa Polski rywalizując z największymi pracowniami modelarskimi w Polsce.
PRZYGODA W ramach spędzisz niezapomniane chwile w pracowni modelarskiej, a także na lotniskach sportowych i zawodach w obrębie innych dzielnic, a nawet miast! Zdobędziesz hobby, które sprawi, że Twoje życie będzie niesamowite!

Zaprasza instruktor Jacek Budzik.

 

 

28 lutego 2016 w Hali sportowej OSIR Bemowo odbyły się zawody sportowe pn. „Młody szybownik”. W imprezie biorą udział młodzi modelarze z modelarni z Warszawy i okolic.

Impreza nosi range Mistrzostw Warszawy Młodzików w klasie szybowców halowych F1N.

Modelarze byli podzieleni na grupy wiekowe do 10 lat i od 11 do 14 lat. Modelarnia DK Rembertów również wystawiła swoją reprezentację. Pod okiem Instruktora Jacka Budzika udział wzięło 9 uczestników naszej modelarni. Tegoroczna edycja pobiła rekord frekwencji. Do zawodów przystąpiło 103 zawodników z 11 modelarni. Nasi „mali” sportowcy pomimo tego ze uczestniczą w zajęciach modelarni dopiero od początku roku szkolnego i była to ich pierwsza impreza sportowa, stanęli na wysokości zadania. Pomimo wielkiego stresu jakim jest występ na tak wielkiej imprezie wypadli bardzo dobrze.

Adam Tokarski zajął 7 miejsce, tuz za nim na 8 miejscu uplasował się Staś Paciejewski. Pozostali walcząc zaciekle z konkurentami znaleźli się w pierwszej połówce stawki, drużynowo nasza modelarnia zajęła 6 miejsce na 11 ekip.

 

10 kwietnia 2016 w Hali sportowej w Wieliszewie odbyły się zawody szybowców F1N w II Otwartych Mistrzostwach „Ważki”. W imprezie wzięli udział zawodnicy z 8 modelarni i klubów sportowych z Warszawy i okolic w liczbie ok 70 zawodników.

Nasza modelarnia wzięła udział również w tych zawodach.

Stawiliśmy się na starcie w dwóch kategoriach wiekowych.

Wielki sukces osiągnął Franek Hruban. Pokonał prawie wszystkich konkurentów w grupie wiekowej do 10 lat, zajmując 2 miejsce. Godziny spędzone w modelarni i na treningach dały upragniony sukces.

Sukces jest tym większy ze gospodarze zawodów  są bardzo silną drużyną która na Mistrzostwach Warszawy w lutym zdobyła większość nagród.

Franek jest naszym najmłodszym zawodnikiem, GRATULACJE Franku.

Były to nasze ostatnie zawody w tym sezonie i kolejne bardzo udane. Umiejętności i doświadczenie „małych” modelarzy  ciągle rośnie i rokuje bardzo dobrze na przyszły sezon halowy. Teraz przed nami przygotowania do lotów na świeżym powietrzu. Pewnie w tym roku nie zdążymy z przygotowaniem modeli na zawody , ale za to będziemy solidnie trenowali.

 

4 lutego 2017 w Hali sportowej OSIR Bemowo odbyły się zawody sportowe pn. „Młody szybownik”. Impreza nosi rangę Mistrzostw Warszawy Młodzików w klasie szybowców halowych F1N. W imprezie biorą udział młodzi modelarze z warszawskich i okolicznych modelarni. Modelarze byli podzieleni na 2 grupy wiekowe do 10 lat i od 11 do 14 lat. Tegoroczna edycja dorównywała frekwencją rekordowej ilości uczestników edycji ubiegłorocznej. Do zawodów przystąpiło ok 90 zawodników z 11 modelarni. Modelarnia DK Rembertów również wystawiła swoją reprezentację. Pod okiem instruktora Jacka Budzika udział wzięło 6 uczestników naszej modelarni. Nasi sportowcy walczyli dzielnie z najlepszymi zawodnikami. Pomogło im w tym doświadczenie z zeszłorocznych zawodów i ciężka praca przez cały rok szkolny w modelarni i na treningach.  Franek Hruban w pięknym stylu wywalczył drugie miejsce w kategorii do 10 lat. W kategorii do 14 lat konkurencja była bardzo silna. Pomimo tego udało się zająć wysokie lokaty. Stasio Paciejewski był 8, a Antek Hruban 13. Dzięki ich walecznej postawie, jako drużyna zajęliśmy 4 miejsce, tuż za wielkimi i utytułowanymi modelarniami.

 


12 marca 2017 w Hali Sportowej Ośrodka Kultury w Wieliszewie odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Sekcji WAŻKA w kat. modeli szybowców halowych F1N o Puchar Wójta Gminy Wieliszew. W imprezie biorą udział młodzi modelarze z modelarni z Warszawy i okolic. Modelarnia DK Rembertów wystawiła sześciu zawodników.  W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 70 zawodników podzielonych na kategorie wiekowe: do 10 lat, od 11 do 14 lat, juniorzy i seniorzy. Nasi sportowcy walczyli dzielnie z najlepszymi zawodnikami. Walka była wyrównana i dramatyczna. Ciężka praca przez cały rok szkolny w modelarni i na treningach przyniosły upragnione sukcesy.

Z kolejnych zawodów wracamy z medalami. Franek Hruban po raz kolejny wykazał się dyscypliną i zimną krwią profesjonalisty i w pięknym stylu wywalczył trzecie miejsce w kategorii do 10 lat. W kategorii do 14 lat konkurencja była bardzo silna. Stanisław Paciejewski w ostatniej kolejce rzutów pobił swój rekord i wywalczył trzecie miejsce na podium. Pozostali zawodnicy robią w tym sezonie swoje pierwsze kroki w sportach modelarskich, choć jeszcze nie zdobyli podium świetnie rokują na przyszły sezon. To były nasze ostatnie zawody w tym sezonie zimowym. Teraz czekają nas przygotowania do lotów na otwartym powietrzu.