Aktualności

1 miejsce Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej 2021

Podczas gali finałowej Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej, która odbyła się 28.10.2021r. w Ursynowskim Centrum Kultury Alternatywy projekt "Ekologiczne i kulinarne spotkania online w Domu Kultury „Rembertów" został nagrodzony w kategorii działań instytucji kultury. Nagrodę otrzymała autorka projektu Marzenna Kosowska.

fot. P. Stanisławski

O projekcie: Projekt powstał z potrzeby chwili, podczas lockdownu 2020 roku. Wiosną w ogródku domu kultury zaczęły kwitnąć pierwsze zioła, zazwyczaj był to czas, kiedy sąsiedzi, dorośli i dzieci rokrocznie chętnie go odwiedzali. Pracownicy domu kultury zorganizowali się, aby mimo ograniczeń dotrzeć z uśmiechem i budzącą się do życia przyrodą do naszych sąsiadów i przyjaciół. Nagrali pierwszy film „Z ogródka domu kultury”, w którym Pani Marzena opowiadała o ziołach i nowalijkach. Wkrótce powstała seria kilkuminutowych filmów, które zostały bardzo ciepło odebrane przez mieszkańców, którzy dzwonili do domu kultury, by poradzić się lub opowiedzieć o własnych uprawach. Interakcja z mieszkańcami pokrzepiła animatorów domu kultury i zachęciła do tworzenia kolejnych edukacyjnych i kulinarnych filmów. Tak powstał projekt „Ekologiczne i kulinarne spotkania online w Domu Kultury „Rembertów”.

Marzenna Kosowska, kierownik administracyjny oraz animator kultury, prowadząca warsztaty kulinarne dla dzieci, pomysłodawczyni projektu, autorka sprawdzonych przepisów, dekoratorka planu, przygotowanie kostiumów oraz prowadząca program.

Marcin Sochacki, operator kamery, fotograf i montaż filmów.

Magda Bryll, instruktor zajęć animacji filmowej, przygotowanie animowanego rozpoczęcia filmów.

Malwina Borkowicz, instruktor nauki śpiewu, przygotowanie oprawy muzycznej na pianinie.

Aleksander Pankowski vel Jankowski, instruktor nauki gry na gitarze, przygotowanie oprawy muzycznej na gitarze.

Cykl nagrodzonych filmów, m.in. ze sprawdzonymi przepisami kulinarnymi można oglądać na naszym kanale Youtube: https://www.youtube.com/playlist?list=PL2TyOHPngts2IpTmrUvfBdi5nvjMhlBfs

Kontakt

Dom Kultury "Rembertów"
Al. Komandosów 8
04-485 Warszawa
Tel.: 22 611 96 87
Tel.: 601 474 712
E-mail: info@dkrembertow.waw.pl
Biuletyn informacji publicznej