UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

EkoKids TV

Kategoria: Projekty 2017

Projekt „EkoKids TV”

Dom Kultury „Rembertów” otrzymał w 2017 roku dofinansowanie z Funduszu Animacji Kultury 2017 Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej na zrealizowanie projektu teatralno-ekologicznego.

Projekt obejmował warsztaty ekologiczne, kulinarne, spotkania z dietetykiem, podczas których dzieci w wieku 6-10 lat i ich rodzice zdobyły wiedzę na temat zdrowego żywienia. Ponadto odbyły się warsztaty teatralne i filmowe podczas których uczestnicy projektu nagrali 4 odcinki programu o zdrowym i ekologicznym trybie życia. W trakcie trwania warsztatów muzycznych nagrany został teledysk, a w pracowni animacji filmowej powstał krótkie animacje dopełniające odcinki programu EkoKids TV.

Na zakończenie projektu odbył się piknik ekologiczny z animacjami i zabawami dla dzieci. Zaprezentowano wówczas fragment pierwszego odcinka programu oraz przekazano dyplomy i podziękowania uczestnikom projektu.

Z materiału filmowego powstał program telewizyjny EkoKids TV, który zostanie przekazany przedszkolom i szkołom na terenie Rembertowa, jako materiał edukacyjny.

Dziękujemy dzieciom, rodzicom i prowadzącym warsztaty za wspólną zabawę i zaangażowanie podczas realizacji projektu EkoKids TV.