UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Nasze osiągnięcia

Kategoria: Galerie

Sukcesy i osiągnięcia Domu Kultury „Rembertów” w 2016 roku

Rok 2016 w Domu Kultury „Rembertów” był czasem wytężonej i pełnej sukcesów pracy na polu artystycznym, animacyjnym i infrastrukturalnym. Ogromna pasja i zaangażowanie uczestników zajęć, instruktorów oraz rodziców dzieci przełożyło się na pasmo sukcesów i wybitnych osiągnięć artystycznych. Rok miniony był jednym z najlepszych w historii działalności sekcji tanecznych domu kultury. Rozpoczął się od wystawienia spektaklu opowiadającego o pasji tańca „Taneczne ŁAŁ” w sali widowiskowej Akademii Sztuki Wojennej z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca. Projekt cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem rembertowskiej publiczności. Rok 2016 przyniósł indywidualne i grupowe sukcesy na konkursach tanecznych. Tancerki zespołu ŁAŁ odniosły sukcesy w IV Warszawskim Konkursie Tanecznym SOLODUOTRIO organizowanym przez Dom Kultury Śródmieście i podczas „Tańcowiska 2016” organizowanego przez Pałac Młodzieży w Warszawie. Jury konkursu SOLODUOTRIO nagrodziło I miejscem w kategorii trio Katarzynę Czajkę, Natalię Kaczyńską i Klaudię Kijewską, II miejscem w kategorii duet Natalię Kaczyńską i Katarzynę Czajkę, ponadto wyróżnienie otrzymała w kategorii solo Natalia Kaczyńska. Jury konkursu „Tańcowisko 2016” nagrodziło Grand Prix zespół „ŁAŁ I”, a I miejscem zespół „ŁAŁ IV”. W V konkursie SOLODUOTRIO, który odbył się w grudniu 2016 w Domu Kultury Śródmieście utalentowane tancerki potwierdziły swoje umiejętności i talent, zdobywając III miejsce w kategorii TRIO, a w kategorii SOLO wyróżnienie. Inne sekcje domu kultury również znakomicie się spisywały w zawodach, turniejach i konkursach artystycznych. Sekcja animacji filmowej zdobyła wyróżnienie na 33. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Dozwolone do 21” za film „Żabie kłopoty”. Sekcja modelarska brała udział w Zawodach Szybowców Halowych klasy F1N w Zielonce, Zawodach Szybowców Halowych klasy F1N w Drugich Otwartych Mistrzostwach „Ważki” w Wieliszewie oraz w Mistrzostwach Warszawy Młodzików w konkurencji modeli szybowców halowych F1N pn. ”Młody Szybownik” organizowanej przez Bemowskie Centrum Kultury, zdobywając czołowe miejsca. Sekcja plastyczna otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia w konkursie plastycznym „Zwierzęta wokół nas” organizowanym przez Dom Kultury Wygoda oraz w konkursie „Dzikie zwierzęta w mieście” zorganizowanym przez Dom Kultury Działdowska. Z okazji roku Henryka Sienkiewicza w ramach uczczenia pamięci pisarza Dom Kultury „Rembertów” zorganizował konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży na wykonanie ilustracji do powieści „W pustyni i w puszczy”. Z satysfakcją trzeba odnotować, że konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczestnicy sekcji plastycznej zdobyli w konkursie 6 nagród i 8 wyróżnień.

Dom kultury w minionym roku działał również intensywnie w przestrzeni animacji kulturalnej. Pozyskał dodatkowe środki finansowe z Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej 2016 w ramach Funduszu Animacji Kultury. Dofinansowanie w wysokości 10 000 złotych uzyskał projekt teatralny „W nicość śniąca się droga…” , którego efektem po serii warsztatów z profesjonalnymi artystami było przedstawienie teatralne realizowane pod opieką artystyczną Sławomira Kosyla instruktora teatralnego Teatru FOYER. Dofinansowano również projekt w wysokości 10 000 złotych realizowany we współpracy z Domem Kultury Praga pt. „Animujemy bajki i legendy Warszawy”. W ramach projektu dzieci poznawały niezwykłe, tajemnicze i piękne bajki oraz legendy warszawskie, spacerowały po Warszawie, odkrywając miejsca z nimi związane, spotykały się z bajkopisarką, uczestniczyły w warsztatach filmu animowanego, na których samodzielnie zrealizowały własne filmy, wydane następnie na płycie DVD. Projekt zakończył się uroczystym pokazem, wręczeniem dyplomów i nagród młodym filmowcom. Ponadto Dom Kultury „Rembertów” był beneficjentem zwycięskiego projektu „Bezpieczne dziecko na drodze w Rembertowie” zgłoszonego przez mieszkańców w Budżecie Partycypacyjnym m.st. Warszawy 2016. Projekt przeznaczony był dla dzieci z rodzicami. Polegał na przeprowadzeniu serii warsztatów artystycznych dotyczących bezpieczeństwa na drodze, spotkań ze Strażą Miejską, psychologiem i zrealizowaniu edukacyjnej gry planszowej. Projekt zakończył się piknikiem na dziedzińcu domu kultury, dotyczącym bezpieczeństwa dzieci na drodze, prezentacją gry i wspólną zabawą.

Miniony rok to również czas intensywnych prac infrastrukturalnych i modernizacyjnych. Dzięki wsparciu Urzędu Dzielnicy Rembertów przeprowadzono generalny remont szatni i reżyserki oświetlenia, który objął położenie nowej podłogi, zbudowanie antresoli, ścianki działowej i zakup wyposażenia. Można powiedzieć, że odnowiona szatnia stała się nowoczesną wizytówką placówki. Wykonano modernizację sieci elektrycznej w pracowni muzycznej i na klatkach schodowych. W roku 2016 dom kultury pozyskał również fundusze z rezerwy celowej Centrum Komunikacji Społecznej na remont i dostosowanie pomieszczenia gospodarczego znajdującego się przy scenie plenerowej na miejsce aktywności lokalnej „Szopę Dobrych Pomysłów”, która będzie przeznaczona na realizację oddolnych inicjatyw mieszkańców dzielnicy.

Ponadto dom kultury zorganizował w ciągu roku liczne wydarzenia artystyczne, animacyjne i warsztatowe, które stanowią niezwykle istotną przestrzeń działalności placówki. Ich charakter jest zróżnicowany i dostosowany do potrzeb wszystkich grup wiekowych. Były to m.in. Koncert z okazji Dnia Matki ”Największe przeboje Anny German” w wykonaniu Natalii Kovalenko, koncert z okazji Dnia Kobiet w wykonaniu Katarzyny Kowalskiej-Smoleń, koncert poetycko-muzyczny "Wieczór Francuski" zorganizowany w ramach Światowego Dnia Poezji UNESCO 2016, koncert pieśni patriotycznych: „Gdzie Patrzysz Polska”, Happening literacki poświęcony literaturze romantyzmu w ramach Literackiej Mapy Warszawy 2016 zorganizowany we współpracy z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym nr 2 w Warszawie, koncert uczestników sekcji nauki gry na pianinie, koncert uczestników sekcji nauki gry na gitarze, występ zespołu „BeJazzy”, prezentacja zespołów tanecznych „ŁAŁ I, ŁAŁ II, ŁAŁ III, ŁAŁ IV” i „Mama Dance”, spotkania z podróżnikami z cyklu „Podróże po najciekawszych zakątkach świata” podczas, których gościliśmy m.in. Annę i Krzysztofa Kobusów, wystawy plastyczne i fotograficzne, wystawa historyczna pt. „Drogi do Niepodległości” i „Warszawa moja miłość” z zasobów Archiwum Polskiej Akademii Nauk, Rodzinne Spotkania ze Sztuką m.in. bajki dla dzieci, warsztaty lalkarskie, warsztaty z papieru czerpanego, plastyczne i kulinarno-ekologiczne, XVIII edycja rozgrywek o Mistrzostwo Rembertowa w Brydżu Sportowym, rajdy rowerowe Rembertowskiego Klubu Rowerowego „Kinowa”, cykl warsztatów artystycznych dla seniorów i zabawy taneczne. Dom kultury był również współorganizatorem: „Święta Rembertowa”, Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka, III Rembertowskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej, 3 Festynu Rodzinnego 2016 „Bądźmy bliżej siebie”, Pikniku Niepodległościowego w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości, spotkań okolicznościowych Związku Młodocianych Więźniów Politycznych lat 1944-1956 "Jaworzniacy". Łącznie zorganizowano 163 imprez w Domu Kultury „Rembertów” i poza siedzibą.