UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Informacja sekcji brydża sportowego

Kategoria: Artykuły

Wyniki turnieju nr 4 tutaj. Następny turniej odbędzie się 18.03.2018 roku o godz. 10.00.

Patrycja Milczewska - Informacje

Kategoria: Artykuły

W domu kultury „Rembertów” prowadzi zajęcia z Ceramiki dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Uzyskała dyplom z Projektowania Ceramiki na wydziale Ceramiki i Szkła w pracowniach prof. Grażyny Płocicy oraz prof. Mirosława Kocińskiego.

Zajmuje się zarówno ceramika użytkową, designem jak i unikatowymi formami rzeźbiarskimi. W szczególności łączeniem ceramiki z innymi tworzywami, głównie tkaniną.

„Zależy mi by nasze warsztaty dawały możliwość rozwijania zdolności manualnych, wyobraźni i kreatywności. Równocześnie pokazywały od strony technicznej cały proces powstawania ceramicznych obiektów. Od formowania miękkiej, plastycznej gliny, przez suszenie, wypalanie, po zdobienie różnymi metodami i ostateczny wypał, w którym powstają gotowe dzieła. Pragnę dzielić się pasją do tej niezwykłej dziedziny rzemiosła i sztuki, która niezależnie od lat doświadczenia potrafi ciągle zaskakiwać, która ma w sobie pierwiastek magiczny.”

Anna Sąsiadek - Informacje

Kategoria: Artykuły

Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku. Była pierwszą solistką baletu Opery Bałtyckiej i solistką w Teatrze Wielkim w Warszawie. Karierę w Teatrze Wielkim rozpoczęła tytułową rolą w balecie "Giselle". W jej późniejszym repertuarze znalazły się m. in. główne role w "Jeziorze łabędzim", "Śpiącej królewnie" i "Trzech muszkieterach".

Jako freelancer współpracowała z Teatrem Narodowym (“Oresteja”), Teatrem Wielkim w Poznaniu (“Slow Man”), Teatrem Wielkim (“Sudden Rain/Between”,”Głos Ludzki”), Teatrem Polskim (“Hommage à Tadeusz Kantor – istnienie wspomnienia”), Teatrem Muzycznym w Gdyni ("Opentaniec", "Dracula"), Teatrem Buffo ("Romeo i Julia", "Metro", "Do grającej szafy grosik wrzuć", "Tyle Miłości"), Teatrem Roma (“Koty”, “Akademia Pana Kleksa”, “Najlepsze z Romy”, “Upiór w Operze”, “Deszczowa Piosenka”) oraz Teatrem Capitol we Wrocławiu (“A Chorus Line”).

Opracowała choreografię do spektaklu "Adonis ma Gościa" oraz "Proces" (Nova Scena Teatr Roma).

Wykłada taniec klasyczny na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina, w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie oraz w Państwowej Szkole Sztuki Cyrkowej w Julinku.

Współpracuje jako pedagog i choreograf przy projektach z zespołami dziecięcymi, młodzieżowymi a także z grupami osób o różnych typach niepełnosprawności (min. “5 zmysłów eMotion", “Baza Akcja Zintegrowanej Animacji”, “Myśl w ruchu - Dekalog”, “Wielki Błękit”).

W Domu Kultury „Rembertów” prowadzi zajęcia baletu dla dzieci.

Marzenna Kosowska - Informacje

Kategoria: Artykuły

Pasjonatka ekologii, dzięki jej staraniom w Domu Kultury „Rembertów” powstał ogródek edukacyjno-ekologiczny, w którym uprawiane są warzywa oraz zioła. Latem w ogródku odbywają się bezpłatne lekcje dla szkół i grup indywidualnych prowadzone przez Panią Marzenę.

Druga jej pasja to kulinaria – jest instruktorem zajęć kulinarno-ekologicznych w Domu Kultury „Rembertów”. Miłość do dzieci i niebanalne pomysły na zdrowe potrawy sprawiają, że zajęcia kulinarne pod okiem Pani Marzenki nie mają sobie równych!

Każdemu rembertowianinowi jest znany smak jej ekologicznego chleba, którym częstuje podczas pikników i festynów plenerowych.

Jest animatorką kultury, fanką sportu i tańca, zawsze chętna do działania, z otwartymi ramionami wita nowych uczestników zajęć.