UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Anna Sąsiadek - Informacje

Kategoria: Artykuły

Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Gdańsku. Była pierwszą solistką baletu Opery Bałtyckiej i solistką w Teatrze Wielkim w Warszawie. Karierę w Teatrze Wielkim rozpoczęła tytułową rolą w balecie "Giselle". W jej późniejszym repertuarze znalazły się m. in. główne role w "Jeziorze łabędzim", "Śpiącej królewnie" i "Trzech muszkieterach".

Jako freelancer współpracowała z Teatrem Narodowym (“Oresteja”), Teatrem Wielkim w Poznaniu (“Slow Man”), Teatrem Wielkim (“Sudden Rain/Between”,”Głos Ludzki”), Teatrem Polskim (“Hommage à Tadeusz Kantor – istnienie wspomnienia”), Teatrem Muzycznym w Gdyni ("Opentaniec", "Dracula"), Teatrem Buffo ("Romeo i Julia", "Metro", "Do grającej szafy grosik wrzuć", "Tyle Miłości"), Teatrem Roma (“Koty”, “Akademia Pana Kleksa”, “Najlepsze z Romy”, “Upiór w Operze”, “Deszczowa Piosenka”) oraz Teatrem Capitol we Wrocławiu (“A Chorus Line”).

Opracowała choreografię do spektaklu "Adonis ma Gościa" oraz "Proces" (Nova Scena Teatr Roma).

Wykłada taniec klasyczny na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina, w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie oraz w Państwowej Szkole Sztuki Cyrkowej w Julinku.

Współpracuje jako pedagog i choreograf przy projektach z zespołami dziecięcymi, młodzieżowymi a także z grupami osób o różnych typach niepełnosprawności (min. “5 zmysłów eMotion", “Baza Akcja Zintegrowanej Animacji”, “Myśl w ruchu - Dekalog”, “Wielki Błękit”).

W Domu Kultury „Rembertów” prowadzi zajęcia baletu dla dzieci.