UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Wieczór kolęd
Środa 13 Grudzień 2017, 19:00

Wieczór kolęd w wykonaniu:

Żeńskiego Chóru Kameralnego Adventus i Anny Samusionek.

Wstęp wolny.

 

Żeński Chór Kameralny ADVENTUS

działa od roku 2012 przy Wyższej Szkole Teologiczno-Humanistycznej w Podkowie Leśnej. W jego repertuarze znajdują się pieśni religijne różnych epok – od renesansu po współczesność.
Wśród solistów na szczególną uwagę zasługuje śpiewająca sopranem Dorothy Porawski-Orzechowska, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego, która ma na swoim koncie wiele występów m.in. z grupą operową Lakme czy z Orkiestrą Symfoniczną Southern Adventist University. W chórze ADVENTUS śpiewa od momentu jego powstania. W tym roku wydała solową płytę "Prowadź swe życie we mnie, Panie".

Chórem dyryguje Mariusz Gebel, który ukończył dwa wydziały na Warszawskim Uniwersytecie Muzycznym: dyrygentury chóralnej oraz wokalno-aktorski. Był członkiem zespołów muzyki dawnej: Ars Antiqua, Ars Nova, Il Canto, Bornus Consort. Śpiewał również w polskim zespole Advent Singers, w którego repertuarze znajdowały się różne gatunki muzyki religijnej. Brał udział w nagraniach kilku płyt, w tym wyróżnionej prestiżową nagrodą muzyczną Fryderyka płyty "Melodie na Psałterz Polski" z kompozycjami Mikołaja Gomółki. Jest pasjonatem wielogłosowej muzyki wokalnej dawnej i współczesnej.

Chór ADVENTUS koncertuje na terenie całej Polski, a także za granicą, śpiewając w najróżniejszych miejscach – w kościołach, ośrodkach kultury, na scenach festiwalowych, ale także w domach opieki czy zakładach karnych. Często bierze udział w koncertach charytatywnych, w czasie których zbierane są środki na potrzeby osób poszkodowanych przez los. Swoje występy określa mianem SPOTKAŃ PRZY MUZYCE I POEZJI RELIGIJNEJ, gdyż pieśni przeplatane są wierszami poetów współczesnych i dawnych, w tym biblijnymi Psalmami. Najgłębszym pragnieniem osób tworzących chór ADVENTUS jest nieść swoim Słuchaczom – niezależnie od ich wieku i sytuacji życiowej - słowa pocieszenia, zachęty i wiary w Bożą miłość i Jego przychylność wobec każdego z nas.