UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Grupa teatralna „Pierwsze Słyszę”
Poniedziałek 11 Grudzień 2017, 18:00

Grupa teatralna „Pierwsze Słyszę”- spektakl improwizowany o charakterze komediowym.

Wstęp wolny.

 

O grupie teatralnej

Grupa teatralna „Pierwsze Słyszę”

Jesteśmy grupą ludzi mających wspólne zainteresowania. Naszą pasją jest teatr. Część z nas stawiała pierwsze kroki w studenckim  Teatrze  Go, niektórzy brali udział w warsztatach aktorskich, a dla pozostałych to jest pierwsza styczność z aktorstwem. Mamy za sobą już wiele projektów i adaptacji  oraz wiele festiwali i występów. Obecnie zajmujemy się improwizacją aktorską.

We wszystkich formach improwizacji aktorzy tworzą dialogi i akcję w trakcie występowania. Nieprzewidywalna natura takiego występu nadaje się naturalnie na komedię, co może trochę tłumaczyć dlaczego przeważająca większość improwizowanych przedstawień jest komediowa, a nie tragiczna. Dramatyczna improwizacja jest używana przez wiele grup i artystów po to, żeby stworzyć tekst i treść do późniejszych występów, tzw. teatr "organiczny". Bawimy się w improwizację trochę dlatego, że jest super rozwijająca i daje szerokie możliwości wyrazu, a  także trochę dlatego, że to nas interesuje. tzw. teatr "organiczny"..

Zapraszamy na nasz występ w Domu Kultury Rembertów 11 grudnia o godz. 18.00

Dodatkowe informacje

Wyjaśnienie co to jest teatr improwizowany?

Teatr improwizowany (znany także jako impro) – forma teatru, w którym aktorzy grają spontanicznie, bez scenariusza. Współczesny teatr improwizacyjny miał swój początek na zajęciach prowadzonych przez Violę Spolin (szkoła amerykańska) i Keitha Johnstone'a (szkoła angielska) w latach pięćdziesiątych XX wieku.Viola Spolin – autorka książki „Improvisation for the theatre” – stworzyła reżyserskie techniki pracy z aktorami, które pomagają rozwijać spontaniczność i bardziej koncentrować się na chwili obecnej. Tworząc ćwiczenia i gry improwizacyjne, chciała pomóc aktorom odblokować potencjał twórczej ekspresji i rozwinąć kreatywność. Techniki improwizacji stworzone przez Violę Spolin używane są obecnie przez reżyserów, aktorów teatralnych i filmowych, komików oraz pisarzy.