UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Spektakl 'Rozmowa'

Kategoria: Artykuły
Utworzono: 15 kwiecień 2019

W dniu 10 kwietnia 2019r. o godz. 19.00 odbyła się Premiera spektaklu Teatru FOYER działającego w Domu Kultury Rembertów. Spektakl wyreżyserował Sławomir Kosyl.

Aktorzy wcielając się w role bohaterów dramatu próbowali przekazać bardzo ważne treści związane z konfliktem- dramatem jaki powstał w dwóch rodzinach. 

Spektakl jest próbą dyskursu społecznego dotyczącego tolerancji, akceptacji, zrozumienia i komunikacji w rodzinach.

 

Notka od reżysera:

 

Są takie rozmowy, takie tematy, które odkładane na potem, na kiedyś stają się coraz trudniejsze i coraz bardziej ciążą. Czas nie rozwiązuje za nas spraw, nie powoduje że znikają. Jest inaczej, lecz kiedyś wreszcie trzeba nazwać rzeczy po imieniu, trzeba z odwagą spojrzeć w twarz problemom i powiedzieć co w głębi duszy czujemy, i co  naprawdę myślimy. Nawet niewygodny temat da się omówić, przedyskutować.  

Spektakl – Rozmowa – to poruszające studium splotu zdarzeń, to supeł jaki chcą rozwiązać dwie zainteresowane strony. Strony, które dotknęła tragedia. 

Pozornie zwyczajny obiad, a jednak czujemy, że atmosfera gęstnieje. Z każdą chwilą coraz więcej jest goryczy i żalu. Trudno tutaj stanąć po czyjejś stronie i komuś „kibicować”. Tekst zmusza widza do zastanowienia się nad własnymi postawami, nad swoim poziomem tolerancji i akceptacji. Tematy społecznego tabu z jakimi się tutaj mierzymy, pokazane zostały w dosłowny sposób zmuszający widza do refleksji. Tutaj każde słowo ma znaczenie, a to, co pozornie śmieszne, wywołuje plątaninę skrajnych emocji.

 

Przygotowanie tego spektaklu zajęło nam bardzo dużo czasu, toczone między nami dyskusje nie miały końca. Próbowaliśmy zrozumieć i poznać charakterologię każdej postaci, jaką pokażemy. Nie było to łatwe, zwłaszcza, że mówimy tak naprawdę o tragedii, która połączyła te dwie rodziny, a dotyczyła każdego bohatera z osobna.

Dzielimy się dzisiaj z Państwem naszymi przemyśleniami i tym, jak sami zinterpretowaliśmy postacie występujące w tym dramacie.

 

fot. Paweł Kamionka Fotografia